Love De Vice laureatem Nagrody im. Roberta 'RoRo’ Roszaka
Jak co roku w dzień rocznicy powstania Stowarzyszenia PROGRES ogłaszamy laureata Nagrody im. Roberta 'RoRo’ Roszaka. W tym roku zwycięzcą Progresowego plebiscytu została formacja LOVE DE VICE za wydany w 2016 roku album „Pills”. Jest to już trzecia płyta w dyskografii warszawskiego zespołu, którą nagrano w składzie: Paweł Granecki – śpiew, gitara akustyczna, Andrzej Archanowicz – gitara elektryczna, Krzysztof Słaby – instrumenty klawiszowe, R.i.P. – gitara basowa oraz Tomasz Kudelski – perkusja z gościnnym udziałem wokalistki Kasi Graneckiej.
Przypominamy że Nagroda im. Roberta 'RoRo’ Roszaka to wyróżnienie przyznawane przez Członków Stowarzyszenia „PROGRES” za najlepsze wydawnictwo muzyczne w danym roku. Na wyróżnienie mogą liczyć polskie zespoły muzyczne z gatunku rocka progresywnego i jego muzycznych okolic. Ogłoszenie laureata odbywać się będzie zawsze w marcu każdego roku, w rocznicę powstania stowarzyszenia. Wyróżnieniu patronuje nasz przyjaciel ś.p.Robert Roszak, członek stowarzyszenia, który tak przedwcześnie nas opuścił. Robert był dziennikarzem muzycznym, organizatorem wielu koncertów, no i przede wszystkim wielkim miłośnikiem i propagatorem rocka progresywnego.
Konkurs ma dwie fazy. W pierwszej jego części, spośród wszystkich polskich wydawnictw członkowie Stowarzyszenia wskazują po pięć pozycji. Do finału zakwalifikowanych zostaje pięć albumów, które zdobyły największą liczbę głosów. W drugie, finałowej fazie, każdy z członków Stowarzyszenia wybiera jedną pozycję. Analogicznie, konkurs wygrywa płyta, która zdobyła największa liczbę głosów.
W tym roku to ścisłego finału zakwalifikowały się następujące wydawnictwa (w kolejności alfabetycznej):
LOVE DE VICE – Pills
MELLER GOŁYŹNIAK DUDA – Breaking Habits
RIVERSIDE – Eye Of the Soundscape
TIDES FROM NEBULA – Safehaven
VOTUM – :ktonik
Jednocześnie przypominamy że dziś przypada VI rocznica powstania Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES. To właśnie 11 marca 2011 roku SIN PROGRES zostało powołane do życia by zająć się odnoszącym coraz większy sukces Festiwalem Rocka Progresywnego, jaki wówczas odbywał się Gniewkowie. Celem nadrzędnym Stowarzyszenia jest promocja polskiej sceny rocka progresywnego oraz pokrewnych mu nurtów. W tym celu działa kilka inicjatyw z organizacją Festiwalu włącznie, który to jest największym wyzwaniem oraz najważniejszym przedsięwzięciem SIN PROGRES.